V okolí

V okolí Hradce Králové lze navštívit 
řadu zajímavých míst. Rádi vám poradíme.

Koupaliště Flošna

Letní koupaliště od 6 do 20 hodin
Wellness studio od 17 do 21 hodin
Squash od 9 do 21 hodin
Solárium od 10 do 21 hodin

Hvězdárna a planetárium

Hvězdárna a planetárium se nachází na jižním okraji metropole východních Čech - Hradce Králové. Pro stavbu hvězdárny bylo zvoleno jedno z nejkrásnějších míst - na hřebenu mezi Zámečkem a Novým Hradcem Králové.

Obří akvárium

Obří akvárium je se svými 130ti tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice.

Minigolf FOMEI

Centrum je provozovatelem největšího INDOOR i OUTDOOR zařízení v širokém okolí svého druhu, dále je partnerem Golfového klubu Hradec Králové pro tréning TCM.

Bio Central

Bio Central je zaměřeno na kvalitní filmovou tvorbu a artový film. Poskytuje také tzv. alternativní program, jakým je opera, divadlo nebo balet v kině.

Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo v Hradci Králové je respektovanou profesionální činoherní scénou. V roce 2015 oslavilo 130. výročí svého založení.

Hospitál Kuks

Hospitál v Kuksu byl založen hrabětem Františkem Antonínem Šporkem na počátku 18. století jako místo odpočinku vysloužilých vojáků, o které pečoval řád milosrdných bratří.

Hrádek u Nechanic

Romantický zámek, kde se natáčely pohádky Princ a Večernice, Anička s lískovými oříšky, Elixír a Halíbela, Fišpánská jablíčka nebo slavné celovečerní filmy, televizní inscenace a seriály.

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody.

Muzeum Východních Čech

Počátky muzea v Hradci Králové spadají do roku 1880, kdy bylo založeno městské muzeum. Poprvé byly sbírky otevřeny veřejnosti 1. února 1885 v kapli sv. Václava v domě čp. 33 na Žižkově náměstí.

Divadlo DRAK

Divadlo Drak bylo založeno v roce 1958 v Hradci Králové ve východních Čechách. Jeho první období je spjato s autorem a režisérem Jiřím Středou a výtvarníkem Františkem Vítkem.

Park golf Hradec Králové

V areálu se nachází 4 cvičné greeny. Nejrozsáhlejší putting green o rozměrech 35 x 15 metrů (9 jamek), další 3 greeny leží v mírně nakloněné ploše.

Památník bitvy na Chlumu

Rozhodující událostí Prusko-rakouské války byla krvavá bitva u Hradce Králové 3. července 1866, počtem bojujících vojáků vůbec největší na našem území - střetlo se v ní téměř 440 000 mužů.

Katedrála Sv. Ducha

Majestátní gotická cihlová stavba katedrálního kostela Svatého Ducha byla založena roku 1307 královnou Eliškou Rejčkou.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram